انسیس 24

آموزش و اجرای پروژه های مهندسی با ANSYS

آخرین اخبار از نرم افزار انسیس


اجرای پروژه های تحلیلی صنعتی شما
اجرای پروژه های تحلیلی دانشجویی شما
تدریس خصوصی انسیس
12 سال تجربه در اجرای پروژه های نرم افزاری با انسیس

چند وقت پیش داشتم روی یک پروژه کار می کردم که در اون لازم بود از المانهای فنر استفاده بشه. یک سری گزینه ها نیاز بود که تغییر پیدا کنن تا مدل رو به درستی بشه پیاده سازی کرد. گفتم که این مطالب رو در اختیار شما هم بگذارم، شاید شما هم به اینچنین موردی نیاز پیدا کردید.

شما در ورکبنچ می تونید با استفاده از اسپرینگ بین دو نقطه یا دو حجم فنر رسم کنید و به اون ضریب سختی اختصاص دهید. در انسیس نسخه14 فقط امکان ایجاد فنرهای خطی در ورکبنچ گذاشته شده بود و برای ایجاد فنر غیر خطی نیاز بود که از کامند استفاده کنیم. اما در نسخه 16 انسیس امکان ایجاد فنر غیر خطی هم فراهم شد و شما می تونید به راحتی یک فنر غیر خطی رو در انسیس ورکبنچ مدلسازی کنید. برای این کار کافیست در هنگام تعریف سختی فنر بر روی مثلث کوچک کنار کلیک کنید و گزینه tabular را انتخاب کنید.

 

1

شما وقتی که در انسیس از فنر خطی استفاده می کنید در واقع انسیس از المان combin14 استفاده می کند و وقتی که از فنر غیرخطی استفاده می کنید انسیس از المان combin39 استفاده می کند. المان combin39 یک المان غیر خطیست که این امکان وجود دارد که شما آن را فقط برای کشش و یا فقط برای فشار و یا برای هم کشش و هم فشار تنظیم کنید.

 

یکی  از گزینه هایی که در قسمت option مربوط به المان combin39 وجود داره انتخاب اینه که فنر در هنگام برداشته شدن بار از روش چجوری عمل کنه. خوب دو تا گزینه وجود داره. یکی اینکه در همون مسیری که بارگذاری انجام شده بار برداری هم انجام بشه و دیگری اینکه در مسیری به موازات مسیر بارگذاری، باربرداری انجام بشه. از این شیوه باربرداری می توان به عنوان مثال برای مدلسازی بحث بادبندهای اصطکاکی استفاده کرد.

2

همانطور که در شکل بالا مشخص است با انتخاب گزینه par slope @ orig باربرداری به موازات خط اولیه بارگذاری انجام می شود و با برداشتن کامل بار تغییر شکل فنذ دیگر صفر نمی شود.

از دیگر گزینه های المان combin39 امکان اعمال تنظیمات در کشش و فشار است.

3

همانطور که در شکل بالا مشخص است شما می تونید رفتار فشاری فنر را در سه حالت تنظیم کنید. حالت اول رفتار فشاری فنر رو در جابجایی منفی فنر تعریف می کنه. یعنی شما باید در نمودار سختی-جابجایی فنر علاوه بر قسمت مثبت در قسمت جابجایی منفی نیز جابجایی تعریف کنید که قسمت جابجایی منفی به عنوان ناحیه فشاری تعریف می شود. گزینه دوم فقط کشش فنر را در نظر می گیرد و هیچ گونه مقاومتی در برابر فشار ایجاد نمی کند و گزینه سوم نیز از همان نموداری که برای کشش استفاده می کند برای فشار هم استفاده خواهد کرد.

ارسال دیدگاه


فید مطالب